Gift Set - D-Day Air Assault (1:72) - A50157

Prodej tohoto produktu byl ukončen.

CO_30-A50157
Novinka!

Měřítko 1:72
Obtížnost 2 - Mírně pokročilý
Typ stavebnice Dárkový set

Diorama ke slepení. Velikost: 1:72; 34x24 cm. Balení obsahuje: 189 dílků ke slepení, lepidlo, 2 štětce a 12 barviček.

Informace o originálu:
V předvečer 6. června 1944 byla valná většina evropské pevniny buď pod přímou kontrolou Hitlerova nacistického režimu, nebo pod jeho silným vlivem. Pouze Británie zůstávala jedinou nedobytnou tvrzí a otevřeně se stavěla na odpor fašistické hrozbě, která tehdy usilovala o dobytí celého světa. Za podpory Spojených států, Kanady i jednotek z okupovaných států se Britové 6. června navrátili do Francie, aby odčinili ponížení z roku 1940, kdy museli urychleně prchat před Němci z Dunkirku.
Invaze spojenců vyžadovala udržení absolutní vzdušné převahy nad normandskými vyloďovacími plážemi. Během příprav na hlavní část operace podnikla letadla spojenců tisíce náletů. Těžké bombardéry ve Francii neúnavně ostřelovaly cíle strategického významu, zatímco stíhací bombardéry jako Hawker Typhoon útočily na nepřátelské jednotky a menší cíle – vzdušná ofenziva spojenců byla totální. Protože je Normandie od Británie poměrně daleko, začali spojenci okamžitě zakládat malé dočasné letecké základny, jakmile se jim podařilo dosáhnout francouzského pobřeží. To jim umožnilo pořádat ještě více leteckých výpadů a být blíže hlavnímu ohnisku bojů. Některé z těchto základen byly dokonce tak blízko frontové linii, že trpěly pod zásahy z minometů. Tato strategie se však ukázala jako úspěšná a za značného přispění leteckých sil se spojencům podařilo Hitlerovu armádu zatlačovat dál a dál, dokud nebyla o jedenáct měsíců definitivně poražena.

Obsah balení
12 akrylových barev
2 štětce
lepidlo

Detaily modelu:
Měřítko: 1:72
Počet dílů: 189
Délka: 340 mm
Šířkal: 240 mm
Obtížnost: 2
Body Flying Hours: 3

Dárkové sady Airfix jsou ideální pro zkušenější modeláře. Součástí balení je vše, co potřebujete, tedy lepidlo, akrylové barvy i štětce.

Doporučeno pro děti od 8 let.

Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Akrylová barva pro modeláře Humbrol Acrylic
Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem přímo z plechovky. Při použití airbrushe nařeďte vhodným ředidlem, jako je například voda. Dvě tenké vrstvy jsou lepší než jedna silnější. Obvyklý poměr při ředění je 2:1 ve prospěch barvy. Nehořlavá báze, rychle zasychá, 1-2 hodiny do úplného zaschnutí, v případě lesklých a kovových nátěrů o něco déle. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje konzervační činidla 5 Chlor-2-methyl-2H-isothiazol-3-one, 2-methyl-2H-isothiazol-3-one (3:1), 2- phenoxyethanol.
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Poly Cement (5 ml)
Lepidlo na bázi rozpouštědla, které je vhodné výhradně pro lepení modelů.
Návod na použití: Používejte na běžné plasty používané při výrobě modelů včetně polystyrenu a ABS. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem dokud nedrží. Spoj schne 10-20 minut, dokonale vytvrdne za 1 hodinu. Přečtěte a uschovejte.
Varování! Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Opakovaná expozice může způsobit vysušení nebo popraskání kůže. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte vdechování par. PŘI VDECHNUTÍ: Přeneste osobu na čerstvý vzduch a ponechte ji v poloze usnadňující dýchání. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte obal těsně uzavřený.
Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Žádné produkty

To be determined Poštovné
0,00 Kč Celkem

K pokladně