Gift Set - D-Day Sea Assault (1:72) - A50156

Prodej tohoto produktu byl ukončen.

CO_30-A50156
Novinka!

Měřítko 1:72
Obtížnost 2 - Mírně pokročilý
Typ stavebnice Dárkový set

Diorama ke slepení. Velikost: 1:72, 34 cm . Balení obsahuje: 210 dílků ke slepení, lepidlo, 2 štětce a 12 barviček.

Informace o originálu:
Zatímco první spojenečtí vojáci přistáli v noci z 5. na 6. června 1944 v Normandii na padácích, valná většina osvobozeneckých jednotek musela přijet po moři, vylodit se na normandských plážích pod těžkou palbou a probojovat si cestu do vnitrozemí.
Spojenci měli pro vylodění k dispozici řadu různých typů plavidel. Některé z nich byly obrovské, jako například tanková výsadková loď (Landing Ship Tank - LST), některé mnohem menší, jako malé obojživelné vozidlo DUKW, byl to ale Higgins LCVP (Landing Craft, Vehicle, Personnel), který se stal jednou z nejdůležitějších lodí, které byly tehdy použity. Transportována jimi byla většina amerických vojáků a využívalo je i britské námořnictvo k přesunu svých mužů. Pro tuto operaci se stal zcela zásadním, protože dokázal i pod palbou velmi rychle vylodit jak převážené jednotky, tak i malé vozy.
A právě terénní Jeep se stal dalším významným faktorem, který ovlivnil první hodiny této vojenské akce, neboť poskytl spojencům tak důležitou mobilitu. LCVP pak byly navíc schopny palbu nepřátel opětovat a poskytnout tak vyloďujícím se jednotkám určitou ochranu, protože byly vyzbrojeny dvěma 7,62 mm kulomety.
Den D nakonec znamenal velký úspěch spojeneckých snah a to z velké části právě díky těmto plavidlům a jejich posádkám.

Obsah balení
12 x akrylová barva
2 x štětec
1 x lepidlo

Detaily modelu:
Měřítko: 1:72
Počet dílů: 210
Délka: 340 mm
Rozpětí křídel: 240 mm
Obtížnost: 2
Body Flying Hours: 3

Dárkové sady Airfix jsou ideální pro zkušenější modeláře. Součástí balení je vše, co potřebujete, tedy lepidlo, akrylové barvy i štětce.

Doporučeno pro děti od 8 let.

Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Akrylová barva pro modeláře Humbrol Acrylic
Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem přímo z plechovky. Při použití airbrushe nařeďte vhodným ředidlem, jako je například voda. Dvě tenké vrstvy jsou lepší než jedna silnější. Obvyklý poměr při ředění je 2:1 ve prospěch barvy. Nehořlavá báze, rychle zasychá, 1-2 hodiny do úplného zaschnutí, v případě lesklých a kovových nátěrů o něco déle. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje konzervační činidla 5 Chlor-2-methyl-2H-isothiazol-3-one, 2-methyl-2H-isothiazol-3-one (3:1), 2- phenoxyethanol.
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Poly Cement (5 ml)
Lepidlo na bázi rozpouštědla, které je vhodné výhradně pro lepení modelů.
Návod na použití: Používejte na běžné plasty používané při výrobě modelů včetně polystyrenu a ABS. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem dokud nedrží. Spoj schne 10-20 minut, dokonale vytvrdne za 1 hodinu. Přečtěte a uschovejte.
Varování! Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Opakovaná expozice může způsobit vysušení nebo popraskání kůže. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte vdechování par. PŘI VDECHNUTÍ: Přeneste osobu na čerstvý vzduch a ponechte ji v poloze usnadňující dýchání. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte obal těsně uzavřený.
Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Žádné produkty

To be determined Poštovné
0,00 Kč Celkem

K pokladně