Rheindampfer / Paddle Steamer GOETHE (1:160) - 05232

Model lodě ke slepení

CO_18-05232
Novinka!

1441 Kč

Tento produkt je dočasně vyprodán

Měřítko 1:160

Model lodě ke slepení. Velikost: 1:160; 51,9 cm. Balení obsahuje: 294 dílků ke slepení, lepidlo, štětec, barvičky a plakát.

V prodeji od .

Informace o originálu:
Nostalgie neboli charakteristická módní teskná touha po minulosti není jediným vysvětlením popularity kolesových parníků. Plavba na palubě tohoto klasického plavidla slibuje cestujícím přímý kontakt s technologií, neboť si užijí syčení parního stroje, pleskající zvuk zanořujících se lopatek lodního kola nebo pohled na pohyb obrovských ojnic. Už v roce 1900 brázdila vody Rýna velká flotila takzvaných salónních parníků s luxusními interiéry. Goethe byl postaven v roce 1913 v loděnici Gebrüder Sachsenberg v kolínském Deutzu a měl sloužit pro smíšenou přepravu osob i zboží. Od té doby dostala tato polosalónní nákladní loď dvouválcový sdružený parní motor s řízením ventilů, který jí poskytoval potenciální výkon až 700 koňských sil a jehož síla byla přenášena na dvě lopatková lodní kola každé s 8 železnými lopatkami. V roce 1925 byl Goethe přestavěn na plnohodnotný dvoupodlažní salónní parník. Loď byla později bohužel potopena, když ji 3. 3. 1945 v Oberwinteru zasáhla bomba. Mezi lety 1951 a 1952 však v loděnici Ruthof v Mainz-Kastelu prošla obnovou. Na starém motoru byla postavena úplně nová loď, která byla prodloužena o 5 m na 83 m a díky tomu nyní uveze až 1600 cestujících. Při plavbě po proudu dosáhne rychlosti 25 km/h a proti proudu 16 km/h. Jako jediná parní loď společnosti KD (Köln-Düsseldorfer Deutsche Rheinschifffahrt AG) se Goethe po dlouhou dobu pravidelně plavil na 198 km dlouhé rýnské cestě mezi Kolínem a Mohučí.

Informace o modelu:
- Jednodílný trup
- Detailní palubní nástavby
- Paluby s vybavením interiéru, židlemi, lavičkami a stoly
- 2 pohyblivá lodní kola každé s 8 lopatkami
- Detailní kapitánský můstek a komín
- Odvětrávací potrubí
- Dva záchranné čluny
- Detailní žebříky a zábradlí
- Vlajkový stožár
- Dvě kotvy
- Detailní dekorativní obtisky a bohatá vlaječková výzdoba

Potřebné barvy:
- základní: 04, 86, 91, 302, 310, 364
- další:

Detaily modelu:
Měřítko: 1:160
Počet dílů: 294
Délka: 519 mm
Obtížnost: 4

Doporučeno pro děti od 12 let.

Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Akrylová barva pro modeláře Revell Aqua Color (5 ml)
Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem, nebo stříkáním na suchý, čistý povrch. Nehořlavá báze, rychle zasychá – nebarvitelné po 1 hodině, úplně uschne za 2–3 hodiny, podle tloušťky vrstvy. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Čistí se ředidlem Revell Aqua Color Clean. Na stříkání se doporučuje ředění maximálně 20 - 25 %. Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje Směs látek 5-chlor-2methylisothiazol-3(2H)on a 2-methylizothiazol3(2H)-on s chloridem hořečnatým a dusičnanem hořečnatým. Může vyvolat alergickou reakci.
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Zneškodněte tento materiál a jeho obal ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Tekuté lepidlo na plasty Revell Contacta Professional
Návod na použití: Vhodné na přesné lepení sestavovaných modelů. Balení s jehlovým aplikátorem. Lepidlo naneste na jednu plochu. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem. Spoj schne 5-10 sekund, dokonale vytvrdne do 1 hodiny. Přečtěte a uschovejte.
Varování! Obsahuje: n-Butylacetat. Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Před použitím si přečtěte údaje na štítku. Chraňte před teplem/jiskrami/otevřeným plamenem/horkými povrchy. Zákaz kouření.Tento výrobek není hračka!

Žádné produkty

To be determined Poštovné
0,00 Kč Celkem

K pokladně