Curtiss P-40B Warhawk Mitsubishi A6M2b Zero (1:72) - A50127

Prodej tohoto produktu byl ukončen.

CO_30-A50127
Novinka!

Měřítko 1:72
Obtížnost 1 - Začátečník
Typ stavebnice Dárkový set
Země původu Japonsko
Doporučené barvy Humbrol

Modely letadel ke slepení. Velikost: 1:72; 13,4 a 12,6 cm . Balení obsahuje: 94 dílků ke slepení, lepidlo,2 štětce a 8 barviček.

Informace o originálu:
7. prosince 1941 zatáhl japonský letecký útok na Pearl Harbor Spojené státy americké do války, jíž se snažily vyhýbat již od jejího začátku v září 1939. V čase 7:48 japonská letadla udeřila, z lodí startující bombardéry a torpédová letadla zaútočila na lodě zakotvené v Battleship Row, zatímco další stíhačky ostřelovaly letecké základny a veškeré další cíle, které se naskytly, a také všechny americké piloty, kteří se odvážili jim postavit.
Překvapení to bylo dokonalé, škody na americké flotile rozsáhlé, řada z lodí byla buď potopena, nebo zničena. Stejně tak stovky amerických letadel byly v troskách. Těch několik, které vzlétly, aby se pokusily útoku čelit, byly většinou stroje Curtiss P40B, které se tak brzy pustily s japonskými piloty do krutého a smrtonosného vzdušného souboje. George S. Welch pádil co nejrychleji k základně, kde stálo jeho letadlo, a než vzlétl, stihl se akorát vyzbrojit 7,62 mm kanóny. Přesto se mu podařilo dostat do vzduchu a pustit se do obrany své základny i ostrova. Při soubojích nad Wheeler Field dokázal sestřelit hned několik japonských strojů včetně stíhačky Zero.
Přesto patřil tento den Japoncům, kteří ztratili pouze několik málo letadel. Jejich hlavní plán však selhal. Americké letadlové lodě útok přežily, protože byly právě na širém moři. A jak se admirál Yamamoto obával, tak se také stalo. Japonsko probudilo spícího obra, který nakonec stál u jejich absolutní porážky v roce 1945.

Obsah balení
8 akrylových barev
2 štětce
lepidlo
Curtiss P-40B Warhawk: délka 134 x šířka 158 – 47 částí
Mitsubishi Zero – délka 126 x šířka 166 – 47 částí
* Veškeré míry jsou v mm.

Barevné schéma:
Curtiss P-40B Warhawk, USAAF, Havaj, prosinec 1941 a Mitsubishi Zero, Japonské císařské námořnictvo, 1941

Detaily modelu:
Měřítko: 1:72
Počet dílů: 94
Délka: 126/134 mm
Rozpětí křídel: 166/158 mm
Obtížnost: 1
Body Flying Hours: 2

Dárkové sady Airfix jsou ideální pro zkušenější modeláře. Součástí balení je vše, co potřebujete, tedy lepidlo, akrylové barvy i štětce.

Doporučeno pro děti od 8 let.

Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Akrylová barva pro modeláře Humbrol Acrylic
Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem přímo z plechovky. Při použití airbrushe nařeďte vhodným ředidlem, jako je například voda. Dvě tenké vrstvy jsou lepší než jedna silnější. Obvyklý poměr při ředění je 2:1 ve prospěch barvy. Nehořlavá báze, rychle zasychá, 1-2 hodiny do úplného zaschnutí, v případě lesklých a kovových nátěrů o něco déle. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje konzervační činidla 5 Chlor-2-methyl-2H-isothiazol-3-one, 2-methyl-2H-isothiazol-3-one (3:1), 2- phenoxyethanol.
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Poly Cement (5 ml)
Lepidlo na bázi rozpouštědla, které je vhodné výhradně pro lepení modelů.
Návod na použití: Používejte na běžné plasty používané při výrobě modelů včetně polystyrenu a ABS. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem dokud nedrží. Spoj schne 10-20 minut, dokonale vytvrdne za 1 hodinu. Přečtěte a uschovejte.
Varování! Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Opakovaná expozice může způsobit vysušení nebo popraskání kůže. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte vdechování par. PŘI VDECHNUTÍ: Přeneste osobu na čerstvý vzduch a ponechte ji v poloze usnadňující dýchání. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte obal těsně uzavřený.
Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Žádné produkty

To be determined Poštovné
0,00 Kč Celkem

K pokladně