Focke Wulf Fw190A-8 Hawker Typhoon Ib (1:72) - A50136

Prodej tohoto produktu byl ukončen.

CO_30-A50136
Novinka!

Měřítko 1:72
Obtížnost 1 - Začátečník
Typ stavebnice Dárkový set
Země původu Německo
Doporučené barvy Humbrol

Modely letadel ke slepení. Velikost: 1:72; 13,4 a 12,5 cm. Balení obsahuje: 127 dílků ke slepení, lepidlo, 2 štětce a 8 barviček.

Informace o originálu:
I na konci roku 1940 disponovala německá Luftwaffe velkou a přesvědčivou silou, a to i přestože během Bitvy o Británii utrpěla nemalé ztráty. Spojenci si tak rychle uvědomili, že pokud budou chtít dobýt celý kontinent zpět, budou muset najít cestu, jak získat nad Luftwaffe absolutní vzdušnou převahu.
Svůj plán proto zahájili využíváním stíhacích bombardérů, pomocí kterých napadali různé komunikační uzly, letecké základny a jakékoliv další potenciální cíle. Tento postup měl přerušit zásobovací trasy a ochromit bojovou sílu nepřítele. Používány byly i lehké, střední a těžké bombardéry, které útočily na místa, kde se koncentrovaly německé jednotky, na potenciální přistávací plochy a opět i na letecké základny.
Do června roku 1944 po Luftwaffe zůstal jen stín její podoby z doby její největší slávy. Při Dnu D podnikli němečtí piloti pouze jeden nálet, během kterého mj. i Josef 'Pips' Priller z JG26 zaútočil na jednotky na vyloďovací pláži Sword Beach, než se dal na rychlý ústup. Tento útok však neměl žádné valné následky a je ukázkovým příkladem toho, k čemu se Luftwaffe zmohla v tento osudový den. Je jasné, že tak již invazi nebyla schopna zabránit.
Naopak spojenecké stíhací bombardéry, jako například jedinečný Typhoon, převzaly iniciativu a během tohoto tažení způsobily Němcům značné škody jak na životech, tak škody materiální, zejména pak na konci srpna během bitvy u Falaise. Typhoon byl se svou mocnou výzbrojí čtyř 20 mm kanónů doplněných navíc ještě arzenálem pum nebo raket schopen vyvinout opravdu nepřehlédnutelnou palebnou sílu.

Obsah balení
•8 akrylových barev
•2 štětce
•lepidlo
•Hawker Typhoon: délka 134 x šířka 174 – 74 částí
•Focke Wulf Fw190A-8: délka 125 x šířka 145 – 53 částí
* Veškeré míry jsou v mm.


Barevné schéma:
Hawker Typhoon Ib, 247. Squadron, RAF, prosinec 1944 a Focke Wulf Fw190A-8, JG26, Lille-Nord, červen 1944

Detaily modelu:
Měřítko: 1:72
Počet dílů: 127
Délka: 134/125 mm
Rozpětí křídel: 174/145 mm
Obtížnost: 1
Body Flying Hours: 2

Dárkové sady Airfix jsou ideální pro zkušenější modeláře. Součástí balení je vše, co potřebujete, tedy lepidlo, akrylové barvy i štětce.

Doporučeno pro děti od 8 let.

Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Akrylová barva pro modeláře Humbrol Acrylic
Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem přímo z plechovky. Při použití airbrushe nařeďte vhodným ředidlem, jako je například voda. Dvě tenké vrstvy jsou lepší než jedna silnější. Obvyklý poměr při ředění je 2:1 ve prospěch barvy. Nehořlavá báze, rychle zasychá, 1-2 hodiny do úplného zaschnutí, v případě lesklých a kovových nátěrů o něco déle. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje konzervační činidla 5 Chlor-2-methyl-2H-isothiazol-3-one, 2-methyl-2H-isothiazol-3-one (3:1), 2- phenoxyethanol.
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Poly Cement (5 ml)
Lepidlo na bázi rozpouštědla, které je vhodné výhradně pro lepení modelů.
Návod na použití: Používejte na běžné plasty používané při výrobě modelů včetně polystyrenu a ABS. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem dokud nedrží. Spoj schne 10-20 minut, dokonale vytvrdne za 1 hodinu. Přečtěte a uschovejte.
Varování! Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Opakovaná expozice může způsobit vysušení nebo popraskání kůže. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte vdechování par. PŘI VDECHNUTÍ: Přeneste osobu na čerstvý vzduch a ponechte ji v poloze usnadňující dýchání. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte obal těsně uzavřený.
Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Žádné produkty

To be determined Poštovné
0,00 Kč Celkem

K pokladně