Cutty Sark (1:130) - A50045

Prodej tohoto produktu byl ukončen.

CO_30-A50045
Novinka!

Obtížnost 3 - Pokročilý
Typ stavebnice Dárkový set
Země původu Británie
Doporučené barvy Humbrol

Model lodě ke slepení. Velikost: 1:130; 52 cm . Balení obsahuje: 220 dílků ke slepení, 2 lepidla, 2 štětce a 8 barviček.

Informace o originálu:
Cutty Sark byla jednou z nejrychlejších lodí svého typu na světě a zpočátku převážela zboží na slavné čajové trase mezi břehy Číny a londýnskými doky. Od roku 1957 je umístěna v suchém doku v londýnském Greenwichi, kam přitahuje spousty návštěvníků z celého světa. Tato milovaná námořní památka však byla téměř zničena při požáru 21. května 2007. Od té doby ale již prošla náročnou restaurací a byla zpřístupněna veřejnosti.
Sark byla postavena jako klipr, rychlá a velká nákladní plachetnice, kterou navrhl Hercules Linton ze společnosti Scott & Linton ze skotského Dumbartonu, a byla poprvé spuštěna na vodu 22. listopadu 1869. Hned poté, co byla osazena stěžni, vydala se do Londýna, aby odsud pod velením kapitána George Moodieho 16. února 1870 vyrazila s nákladem alkoholu, piva a vína směrem k čínskému pobřeží.

Obsah balení
8 akrylový barev
2 štětce
2 lepidla
Cutty Sark

Barevné schéma:
Cutty Sark, 1869

Detaily modelu:
Měřítko: 1:130
Počet dílů: 220
Délka: 520 mm
Obtížnost: 3
Body Flying Hours: 4

Dárkové sady Airfix jsou ideální pro zkušenější modeláře. Součástí balení je vše, co potřebujete, tedy lepidlo, akrylové barvy i štětce.

Doporučeno pro děti od 8 let.

Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Akrylová barva pro modeláře Humbrol Acrylic
Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem přímo z plechovky. Při použití airbrushe nařeďte vhodným ředidlem, jako je například voda. Dvě tenké vrstvy jsou lepší než jedna silnější. Obvyklý poměr při ředění je 2:1 ve prospěch barvy. Nehořlavá báze, rychle zasychá, 1-2 hodiny do úplného zaschnutí, v případě lesklých a kovových nátěrů o něco déle. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje konzervační činidla 5 Chlor-2-methyl-2H-isothiazol-3-one, 2-methyl-2H-isothiazol-3-one (3:1), 2- phenoxyethanol.
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Poly Cement (5 ml)
Lepidlo na bázi rozpouštědla, které je vhodné výhradně pro lepení modelů.
Návod na použití: Používejte na běžné plasty používané při výrobě modelů včetně polystyrenu a ABS. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem dokud nedrží. Spoj schne 10-20 minut, dokonale vytvrdne za 1 hodinu. Přečtěte a uschovejte.
Varování! Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Opakovaná expozice může způsobit vysušení nebo popraskání kůže. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte vdechování par. PŘI VDECHNUTÍ: Přeneste osobu na čerstvý vzduch a ponechte ji v poloze usnadňující dýchání. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte obal těsně uzavřený.
Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Žádné produkty

To be determined Poštovné
0,00 Kč Celkem

K pokladně