Classic Kit letadlo A08110 - North American F-86F-40 Sabre (1:48)

Model letadla ke slepení. Velikost: 1:48; 23,9 cm.Balení obsahuje: 156 dílků ke slepení.
Kód zboží:
CO_30-A08110
1 320 Kč
Skladem - ihned k odeslání 5 ks
ve čtvrtek, 6.10. může být u Vás
Popis produktu
Model letadla ke slepení. Měřítko: 1:48; velikost: 23,9 cm; počet dílů: 156; obtížnost: 2.

Informace o originálu a modelu:
Letoun North American F-86 Sabre, který plně využil ukořistěné německé materiály z výzkumu aerodynamiky, je jedním z nejdůležitějších letounů rané éry proudových letadel. Mohl se pochlubit charakteristickým křídlem o šípu 35°, šesti kulomety ráže 12,7 mm umístěnými v přídi a také řadou konstrukčních filozofií, které vycházely z jeho slavného předchůdce s pístovým motorem. Sabre, skutečná letecká klasika, vstoupil do služby u amerického letectva v roce 1949 a ve své době byl nejrychlejším stíhacím letounem na světě.

Jeden z nejdůležitějších letounů rané éry proudových letadel North American F-86 Sabre představoval v mnoha ohledech proudovou verzi velmi úspěšného letounu P-51D Mustang z druhé světové války, přičemž při jeho vývoji byly zároveň plně využity ukořistěné německé materiály z aerodynamického výzkumu. Měl charakteristické šípové křídlo se sklonem 35 stupňů a také trojici kulometů ráže 12,7 mm na obou stranách přídě. Tento proudový stíhač zároveň sdílel mnoho konstrukčních prvků se svým slavným předchůdcem s pístovým motorem. V době, kdy v roce 1949 vstoupil do služby u amerického letectva, se North American F-86 Sabre mohl pochlubit nejen tím, že se stal prvním americkým stíhacím letounem s šípovým křídlem, ale také nejrychlejším stíhacím letounem na světě své doby, je tedy skutečnou leteckou klasikou.

Pozdější vývojová fáze klasického Sabru, varianta F-86F-40, byla nejvypilovanější denní stíhací verzí tohoto slavného letounu, neboť dostala řadu vylepšení, díky nimž se tento stroj udržel na špičce světové stíhací techniky. S novým motorem, který letounu dodával větší výkon, tato varianta znovu zavedla sloty na náběžné hraně křídla zvětšené v palcích o "6-3", což zvýšilo schopnosti letounu v leteckých soubojích a zároveň snížilo rychlost letounu při přistání na mnohem zvladatelnějších 200 km/h. Tyto úpravy se ukázaly být natolik úspěšné, že mnoho dřívějších variant Sabru bylo dodatečně modernizováno, aby také dostaly tyto nové prvky.

Během války v Koreji dosáhl Sabre působivého poměru vítězství a ztrát 10:1 a pomohl 40 americkým pilotům získat během tohoto konfliktu prestižní status leteckých es.

Doporučené barvy (Humbrol):


Detaily modelu:
Měřítko: 1:48
Délka: 23,9 cm
Šířka: 25 cm
Počet dílů: 156
Obtížnost: 2
Body Flying Hours: 3

Doporučeno pro děti od 8 let.

Upozornění: Nebezpečí udušení! Výrobek obsahuje malé části. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET!

Doprava a platba

Menu

Nastavení

Klikněte pro více produktů.
Žádné produkty nebyly nalezeny.

Vytvořte si účet, abyste mohli ukládat oblíbené produkty.

Přihlášení